ALE DACH! TWÓJ DACH!


Instrukcja - jak tu się kupuje
Pogoda

FORUM DYSKUSYJNE

 « POWRÓT 
 
Temat:membrana paroprzepuszczalna
Data zalozenia:2008-02-13 20:31
Zalozony przez:sławek
Ilosc komentarzy:2

Bardzo ważne.Czy to normalne ze na poddaszu na mębranie jest skroplona woda.Po pierwszych przymrozkach folia była cała zamarznięta jak również krokwie były mokre.Na zewnatrz pod strzechą równierz są plamy wilgoci.Chciałbym na wiosne rozpocząć dalsze prace tzn.ocieplić watą mineralną i zrobić błazerie ,ale boje sie że wszystko zgnije.Prosze rade co mam dalej robić.


Komentarz dodany dnia 2008-02-14 00:16 przez Alik

Po pierwsze ustal dokładnie jaka to marka i model folii. Być może jest to folia o zbyt małej paroprzepuszczalności i nie nadaje sie do stosowania na poddaszach użytkowych. Po drugie: patrz post nizej.
Po trzecie - przy pokryciu strzechą często sie zdarza, ze trzcina przylega bezposrednio do folii uniemożliwiając sprawną wentylacje na jej powierzchni i spływ skroplin na pas nadrynnowy. Łączy się to nierzadko z brakiem odprowadzeń wentylacyjnych kalenicy. Jeżeli masz fakturę lub etykiete od folii to podaj, a będzie można ustalić czy jest odpowiednia dla twojego dachu. Poza tym i pod folią, a nad przyszłą warstwą waty mineralnej oraz nad folią, a pod pokryciem, tu pod trzciną, winne być stworzone kanały wentylacyjne zwane szczelinami, w których nadmiary pary mogą się przemieszczać do ujść w rejonach kalenic (szczyt dachu). Na razie najważniejsze to ustalić przyczynę zjawiska. Jezeli będzie to pewne trzeba będzie podjąć kroki zaradcze. Reszta jak niżej. Pozdrowienia

 
Komentarz dodany dnia 2008-02-14 15:06 przez sławek

witam jest to membrana wysokoproprzepuszczalna"dachowa"producent Marma.Składałem reklamacje u producenta przyjechał facet i twierdzi że wszystko ok.Że to przez tynki i wylewki ale łumaczyłem mu że przed tynkami również była troche mokra.co mam robić zauać mu czy nie.dach jest na jedną strone facet muwi że u niego to sople kiem wisiały a po zakończeniu jest wszystko ok.na dole okrzewałem troche piecykiem i on muwi że to dla tego bo jest różnica temperatery.PROSZE NAPISAĆ CO PAN O TYM MYŚLI . Z GÓRY DZIĘKUJE

 


Strona 1 z 1

DODAWANIE KOMENTARZA
Pseudonim:
Stolica:
Tresc:
załóż swój sklep internetowywww.abc24.pl
katalog stron i sklepów internetowych | załóż swoje darmowe forum dyskusyjne


Wszelkie prawa zastrzeżone
- pobieranie, przechowywanie, publikowanie, rozpowszechnianie wszelkich materiałów tekstowych, ikonograficznych i innych zamieszczonych w obrębie tej witryny, jak i powielanie wzornictwa, nazw i technik oryginalnych zastosowanych tutaj, wymaga pisemnej zgody jej właściciela. Marvis © 2017.


statystyka

Baza Firm Katalog stron robart