ALE DACH! TWÓJ DACH!


Instrukcja - jak tu się kupuje
Pogoda

FORUM DYSKUSYJNE

 « POWRÓT 
 
Temat:Czy mozna naprawic gont bitumiczny???
Data zalozenia:2007-01-22 13:08
Zalozony przez:ala
Ilosc komentarzy:27

w trakcie tych wichur pozrywało nam z dachu gdzie niegdzie pojedyncze gonty tzn. odlamala sie ta część nachodząca na następna - byla slabo przyklejona. czy taki dach mozna naprawić tzn. uzupelnic te gonty czy jakos inaczej? Czyms zalepic itp.? bede wdzięczna za wszelkie porady.


Komentarz dodany dnia 2008-01-27 23:17 przez ekspert

Najlepiej w dodatnich temperaturach - + 10 stopni Celsjusza i więcej, ale można i w niższych . Za ciepło też niedobrze . Najlepiej żądać instrukcję montażu wydaną dla konkretnego gontu przez jego producenta. Często można znaleźć je w internecie. Na wszystko są sposoby. Jak zimno jest to przed robotą trzymać materiał w ogrzewanym pomieszczeniu. Niektóre typy gontów można podgrzewać lekko palnikiem aby były elastyczne - po zerwaniu folii od spodu oczywiście. Ważne aby gonty nie dawać na mokry podkład. Porządne gonty kładzione w niższych temperaturach też się zespolą gdy przyjdą upały, ale jest duże prawdopodobieństwo, że położone w takich warunkach będą gorzej przylegać i z czasem będą bardzej podatne na podrywanie i inne typy uszkodzeń. Pozdro. Miras

 
Komentarz dodany dnia 2008-01-30 20:11 przez rysiek

Zaleca się temperatury dodatnie ponad od 5 - 10 stopni Celsjusza w górę, ale postaraj się najlepiej Ktosiu o konkretną instrukcję montażu dla twojego typu gontów. Są one zwyklew sieci na stronach producentów lub w hurtowni, która towar sprzedaje. W razie wątpliwości warto trzymać gonty w ogrzanym pomieszczeniu aby nie były sztywne i łamliwe. Można też podgrzewać palnikami dekarskimi od spodu. W wypadku gontów samowulkanizujących się pełny kontakt - zespolenie się spodu gontu z bitumu, z warstwą podkładową (papa lub membrana) nastąpi dopiero przy wysokich temperaturach powietrza, czyli w lecie. Rysiek

 
Komentarz dodany dnia 2008-03-19 10:45 przez Wojtas

Pytanie do znających temat: w tym roku będę zmieniał dach i zdecydowaliśmy się na gont Guttatec (więcej o nim na stronach Gutta Polska). Szczerze mówiąc nie jest zbyt często spotykanym - tzn. w marketach budowlanych nie ma go wcale, więc pytanie czy warto, czy cos wiadomo na temat tego producenta?

A jeśli chodzi o tych skompromitowanych producentów, to mówimy o Ico... czy o Ondu...?

Bardzo prosze o odpowiedzi, gdyż około 200 m dachu to jednak inwestycja i chciałbym, żeby okazała się wartą swej ceny.

 
Komentarz dodany dnia 2008-04-06 22:25 przez ma

Czym zczyścić zaschnięty klej do styropianu z gontu bitumicznego

 
Komentarz dodany dnia 2008-11-23 12:29 przez

mam pytnnie leszy jest gont czy blachodacgowka

 
Komentarz dodany dnia 2009-03-06 06:59 przez stokrota

Proszę Was doradźcie jaki gont jest najlepszy? Litewski, amerykański czy fiński?

 
Komentarz dodany dnia 2009-05-12 23:32 przez Syla

WITAM, BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ:KTÓRE GONTY BITUMICZNE SĄ NAJLEPSZE: FIRMY 1.MIDA
2. IKO-SHINGLES, CZ TEŻ 3.ICOPAL , A MOŻE ŻADNE? NIC O NICH NIE WIEMY I BĘDZIEMY B.WDZIĘCZNI ZA RADY.

 
Komentarz dodany dnia 2009-05-13 17:01 przez swarog

Pytanie jest b. ogólne. To tak jakby zapytać czy lepsze są ople, volva czy toyoty. Czyli odnosi się do renomy marek. I w takiej wersji najlepszą renomę ma kanadyjskie IKO - na rynku od lat 40, sprawdzone na całym świecie. Nieźle wypada skandynawski ICOPAL, a stosunkowo mało znana litewska MIDA - najgorzej, bo też krótko na rynku. W praktyce każda z marek oferuje szereg modeli o zróżnicowanych parametrach. Inaczej mówiąc najlepsze modele marki uznawanej za słabszą mogą byc lepsze od modeli najgorszych marki topowej. Radziłbym wybrac najpierw wzornictwo - kolory, wykroje i porównać parametry techniczne oraz długość trwania i zakres gwarancji w różnych markach. Ważne też jest serwisowanie - sieć dystrybutorów lub możliwość dostawy kurierskiej. Zdecydowanie najwięcej wzorów kolorów i wykrojów proponuje IKO. Ma też najlepsze gwarancje. Dobra jest jakościowo też marka KERABIT chociaż ma mniej wzorów i kolorów. Również ICOPAL reprezentuje dobrą jakość ale przy ograniczonej liczbie kolorów i wykroi. Najmniej sprawdzona na rynku jest MIDA, która działa niewiele lat i nie ma silnej sieci sprzedaży w Polsce.

 
Komentarz dodany dnia 2009-05-27 11:56 przez Landmark

Witam,
Polecam wszystkim dwuwarstwowe gonty Landmark firmy CertainTeed. Doskonała jakość (zdecydowanie najlepsze na rynku) super kolory.

 
Komentarz dodany dnia 2009-06-03 22:28 przez 


<< Poczatek< Poprzednia Strona 2 z 3Nastepna >Koniec >>

DODAWANIE KOMENTARZA
Pseudonim:
Stolica:
Tresc:
załóż swój sklep internetowywww.abc24.pl
katalog stron i sklepów internetowych | załóż swoje darmowe forum dyskusyjne


Wszelkie prawa zastrzeżone
- pobieranie, przechowywanie, publikowanie, rozpowszechnianie wszelkich materiałów tekstowych, ikonograficznych i innych zamieszczonych w obrębie tej witryny, jak i powielanie wzornictwa, nazw i technik oryginalnych zastosowanych tutaj, wymaga pisemnej zgody jej właściciela. Marvis © 2017.


statystyka

Baza Firm Katalog stron robart