ALE DACH! TWÓJ DACH!


Instrukcja - jak tu się kupuje
Pogoda

FORUM DYSKUSYJNE

 « POWRÓT 
 
Temat:stary dach
Data zalozenia:2006-10-07 15:41
Zalozony przez:kaśka33
Ilosc komentarzy:2

Mam starszy dom z płaskim dachem i chciałabym go ocieplić styropapą,proszę mi powiedzieć od podstaw co mam kupować czy są c\potrzebne papy termozgrzewalne podkładowe,nawierzchniowe.ogóle się na tym nieznam a jak chodzę po sklepach i się dowiduję to wszyscy mówią co innego więc wróciłam do punktu wyjścia mojej niewiedzy:)Ważny jest dla mnie też koszt żeby zrobić ten dach ekonomicznie a dobrze.Pomózcie mi!!!!!!!!!!!


Komentarz dodany dnia 2006-10-15 20:44 przez dachowiec

Proszę napisać parę informacji: powierzchnia dachu, kąty spadu, rodzaj dachu - drewniany, betonowy itp. Jaki jest na nim teraz rodzaj pokrycia i w jakim to jest stanie? (np. papa tradycyjna na lepiku - nie przecieka, ale przez strop ucieka ciepło). Proszę również opisać brzegi dachu - czy np. na szczytach są murki przewyższające wysokość połąci?
Jeżeli aktualne pokrycie jest z papy, to nakłądany styropian lub wełnę, piankę (inny materiał ocieplający) należy odizolować od tego podłoża aby nie doszło do niekorzystnych reakcji chemicznych między ociepleniem a podłożem. Do tego separowania służą specjalne folie lub papy wentylacyjne. Ukłądane warstwy ocieplenia powinny mieć grubość, twardość i inne parametry dostosowane do przewidywanej dla nich zadań. Można kupić tylko styropian i ułożyć go warstwowo w cegiełki (tak aby miejsca zetknięcia się bloków styropianu w warstwach były względem siebie przesunięte), a następnie położyć na nim papę w systemie jednowarstwowym - wysokojakościowa papa typu MONO (jest proponowana w tym sklepie) lub dwuwarstwowym - papa podkładowa i wierzchnia - piszę o papach termozgrzewalnych , gdyż tradyjne maja znacznie gorsze parametry techniczne. Są też na rynku gotowe segmenty styropianu zintegrowane z fragmentami papy podkładowej, na które - po zamocowaniu mechanicznym - kołkami do stropu, nakłada się papę wierzcnią z reguły łączoną przez podgrzewqanie z podkładem. Kalkulacja pełnych kosztów inwestycji - porównawcza jest mozliwa po uzyskaniu danych dachu oraz po zestawienia kosztów materiałów z robocizną, która również będzie się różniłą zależnie od przyjętego systemu. Z reguły potrzebne są również kominki wentylacyjne i inne materiały na opierzenia blacharskie itp. Witek


 
Komentarz dodany dnia 2006-12-06 20:59 przez 


Strona 1 z 1

DODAWANIE KOMENTARZA
Pseudonim:
Stolica:
Tresc:
załóż swój sklep internetowywww.abc24.pl
katalog stron i sklepów internetowych | załóż swoje darmowe forum dyskusyjne


Wszelkie prawa zastrzeżone
- pobieranie, przechowywanie, publikowanie, rozpowszechnianie wszelkich materiałów tekstowych, ikonograficznych i innych zamieszczonych w obrębie tej witryny, jak i powielanie wzornictwa, nazw i technik oryginalnych zastosowanych tutaj, wymaga pisemnej zgody jej właściciela. Marvis © 2017.


statystyka

Baza Firm Katalog stron robart