ALE DACH! TWÓJ DACH!


Instrukcja - jak tu się kupuje
Pogoda

FORUM DYSKUSYJNE

 « POWRÓT 
 
Temat:Jesień i rynny
Data zalozenia:2004-08-12 21:37
Zalozony przez:Gawrych
Ilosc komentarzy:11

Mieszkam w starym domu otoczonym przez drzewa, które nawisają częściowo nad dachem. Jesienią do ryniem wpadają liście i drobne gałęzie zatykając rynny i rury. Woada się przelewa i w zimie powstają korki lodowe. Co robic skoro konserwator przyrody nie pozwala na usunięcie drzew, a małe przycinki gałęzi nie dają dużo? Gawrych


Komentarz dodany dnia 2004-08-12 22:04 przez Dekarz

Są specjalne siatki metalowe i z plastyku, co nakłada si na rynne lub tylko na otwór górny rury w sztucerze i to bardzo poprawia sytuacje. Może w tym sklepie maja takie. Trzeba jednak czyscic rynny. Jak samemu nie udaje się to zawezwac dekarza albo straz pozarna pozdro Jacek

 
Komentarz dodany dnia 2004-08-22 23:10 przez admin

Dokładamy do katalogu produktów sitka chroniące wloty rur spustowych , a niebawem dojdą siatki i kratki narynnowe oraz systemy podgrzewania rynien i całych dachów w okresie zimowym. admin

 
Komentarz dodany dnia 2005-02-17 17:46 przez michal

istnieją też siatki zakładane na odpływy, ale niestety nie chronią całych rynien

--
[url=www.dachy.biz]Małopolski Informator Dachowy - dachy i pokrycia dachowe[/url]

 
Komentarz dodany dnia 2005-09-15 17:46 przez Architekt

Czy siatki na rynny musza byc demontowane na zime i znow zakladane na wiosne?

 
Komentarz dodany dnia 2005-09-15 19:28 przez praktyk

Bez wątpienia zależy to od instrukcji producenta. W większosci znanych modeli nie ma takiego zalecenia. Przed zimą należy jednak siatki i rynny oczyścić i udrożnić. Na tworzenie w rynnach czopów snieznych i lodowych antidotum mogą stanowić systemy podgrzewania elektrycznego. W razie zainteresowania prosze o kontakt i podam bliższe dane.


 
Komentarz dodany dnia 2005-09-28 10:45 przez Marecki F1

Bez wątpienia siatki chroniące całe rynny są najlepsze.Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością,ponieważ wypraktykowałem to na moim domu.W pobliżu mojego domu rosną rozłorzyste drzewa,co roku jesienią musiałem dwa, trzy razy czyścić rynny.Zakładałem też koszyczki na rury spustowe. Efekt był odwrotny od spodziewanego, koszyk oblepiony liśćmi tamował odpływ deszczówki i woda potrafiła się przelewać i zalewała ściany budynku.Natomiast od kiedy założyłem siatki problem przestał istnieć.Liście opadające z drzew zatrzymują się na siatkach a wiejące jesienią wiatry liście te zdmuchują.Siatek na zimę nie demontowałem a mam je założone od trzech lat.Sprawdzałem ich stan w tym roku i są w bardzo dobrej kondycji.Siatki te są produkowane przez polskiego producenta, w jednym komplecie jest 5mb siatki oraz 20szt uchwytów mocujących siatkę do rynny.Cena jest też przystępna.

 
Komentarz dodany dnia 2006-02-11 12:56 przez krzych

Po ośmiu latach nie mam membrany pod dachówką , po dotknięciu zostaje tylko proszek , mam zacieknięte całe piętro , na wiosnę zdejmuję dachówkę kładę płyty wodoodporne itd , patrzcie Państwo w perspektywie dłuższej i przechowujcie gwarancję , a najpierw sprawdźcie do czego ona upoważnie !

 
Komentarz dodany dnia 2006-09-07 15:29 przez Krzysiek Romski

Krzych mozesz podac co to za marka membrany i jak została ułozona? Może uchronisz innych. Krzysiek tez

 
Komentarz dodany dnia 2007-08-10 11:10 przez iwona

cieszę sie ze znalazłam te informację, bo nie tylko liscie moga byc dokuczliwe, równiez ptaki które sobie upodobały zakładanie gniazg w rynnie bo jest od stony słonecznej. teraz juz moge załozyc distki na rynny i wiem ze nie trzeba ich demontowac na zine, jeszcze tylko czy spadajacy n awiosne snieg nie będzie miał zadnego złego wpływu na rynny czy nie bedzie to tamowało osuwania.Moze ktoś zechce sie podzielic wiedzą?

 
Komentarz dodany dnia 2008-01-04 11:23 przez dachowiec

Wiosna juz niedługo więc pora na odpowiedż: wg mojej wiedzy siatki napinane (mocowane) na krawedziach rynny nie pogarszają spływu topniejącego sniegu, który przenika przez krtatki w mniejszych ratach i stąd trudniej czopować mu spusty. Część z niego też zsuwa się z powierzchni siatki na zewnątrz. Siatki metalowe i z pcv występujace w formie rulonów zachowują się różnie i te z pcv mogą zachowywać się gorzej - giąć pod naporem śniegu, utrudniając wręcz spływ. Oczywiście kluczem do bezpiecznej eksploatacji rynien i siatek i ich ochrony przed lawinami snieznymi jest stosowanie na dachu łamaczy śniegu (zapory, drabinki,belki itp) lub albo i równoległe stosowanie systemu podgrzewania rynien i krawedzi dachu. Ukłony.

 


<< Poczatek< Poprzednia Strona 1 z 2Nastepna >Koniec >>

DODAWANIE KOMENTARZA
Pseudonim:
Stolica:
Tresc:
załóż swój sklep internetowywww.abc24.pl
katalog stron i sklepów internetowych | załóż swoje darmowe forum dyskusyjne


Wszelkie prawa zastrzeżone
- pobieranie, przechowywanie, publikowanie, rozpowszechnianie wszelkich materiałów tekstowych, ikonograficznych i innych zamieszczonych w obrębie tej witryny, jak i powielanie wzornictwa, nazw i technik oryginalnych zastosowanych tutaj, wymaga pisemnej zgody jej właściciela. Marvis © 2023.


statystyka

PKT
Baza Firm